У половини пацієнтів сечокам’яна хвороба спостерігається лише 1 раз у житті і немає потреби у застосуванні жодного подальшого лікування. У решти протягом 5–10 років відбувається рецидив сечокам’яної хвороби і у цих осіб завжди слід провести обстеження для виявлення причини, а потім застосувати профілактичне лікування (відповідна дієта та прийом ліків).
Використовуючи урологічні втручання практично в усіх випадках можна усунути сечові камені, а дотримання відповідного способу життя та прийом ліків у багатьох осіб запобігає утворенню нових конкрементів. Тому у багатьох випадках сечокам’яну хворобу можна вилікувати. У цьому випадку найважливішим є дисциплінованість пацієнта, який вже до кінця життя повинен строго дотримуватися визначених принципів профілактики сечокам’яної хвороби.
Неодноразово рецидив сечокам’яної хвороби виникає саме з вини пацієнта. Проте у частини осіб існують причини утворення сечових каменів, при яких профілактика є неефективною і сечокам’яну хворобу не можна тривало вилікувати, проте завжди можна істотно знизити частоту її рецидивів та їх вираженість.