Рак сечового міхура
Малоінвазивне та сучасне лікування раку сечового міхура сьогодні доступне в Чернівцях.


Що таке рак сечового міхура?
Рак сечового міхура – поширений тип злоякісних пухлин, який бере початок із клітин, що вистилають внутрішню поверхню сечового міхура (уротеліальних клітин).
Більшість випадків діагностується на ранній стадії, коли рак добре піддається лікуванню. Незважаючи на успішне лікування, такі злоякісні пухлини мають схильність до рецидивування та прогресування.
Причини розвитку і чинники ризику:
безліч причин визначають розвиток раку сечового міхура. У більшості випадків рак обумовлений впливом на уротелий канцерогенних речовин, які виділяються з сечею. Чинники ризику розвитку раку сечового міхура включають: Паління. Шкідливі хімічні речовини, які виділяються з сечею, накопичуючись, чинять ушкоджуючу дію на уротелий. Професійні шкідливості. Робітники підприємств по виробництву фарб і гумових виробів в декілька десятків разів частіше схильні до ризику розвитку раку. Прийом деяких лікарських препаратів (фенацетинсодержащие знеболюючі, циклофосфамид). Хронічний цистит. Спадковий чинник. Ризик розвитку цієї патології підвищується, якщо у близьких родичів в анамнезі був рак.


Симптоми раку сечового міхура:
на ранній стадії захворювання частіше протікає безсимптомно. Далі виникають симптоми, що включають наступне : Кров в сечі (гематурія), сеча може стати червоного, рожевого, коричневого кольору. Іноді сеча залишається жовтого кольору, а домішки крові визначаються тільки після проведення лабораторних тестів. Прискорене, хворобливе сечовипускання. Неконтрольовані позиви до звільнення сечового міхура. Болі над лобком. Гостра затримка сечовипускання.
Діагностика:
діагностика починається зі збору інформації про історію захворювання, огляд, оцінку характерних скарг. Далі проводяться лабораторно-інструментальні дослідження, що включають:
Загальний аналіз сечі на наявність у ній крові.
Цитологічне дослідження сечі із визначенням пухлинних клітин.
Уретроцистоскопія з біопсією з наступним гістологічним дослідженням – основний метод діагностики.
Цистоскопія є основним методом діагностики, більше про сам метод можна дізнатись в розділі цистоскопія.
Ультразвукове дослідження при наповненому сечовому міхурі дає можливість “запідозрити” наявність злоякісної пухлини. Для більш детальної діагностики, що включає розмір та поширеність пухлини, наявність збільшених регіонарних лімфатичних вузлів можна дізнатися завдяки магнітно-резонансної томографії малого тазу з внутрішньовенним контрастуванням.
Інші методи, що візуалізують, можуть бути рекомендовані після підтвердження діагнозу для визначення ступеня метастатичного поширення: комп’ютерна томографія черевної порожнини і грудної клітини з внутрішньовенним контрастуванням, сцинтиграфія кісток скелета, магнітно-резонансна томографія головного мозку.



Лікування раку сечового міхура:
вибір методу лікування раку залежить від типу злоякісної пухлини, стадії, міри поширення за межі органу, супутньої патології. Оперативне лікування включає: Трансуретральна резекція сечового міхура (ТУР) з використанням електричної або лазерної енергії. Як правило, використовується при первинному виявленні злоякісної пухлини. Саме завдяки трансуретральній резекції можна об’єктивно довести поширення пухлини на м’язовий шар органу. Під час даних операцій широко використовуємо технологію NBI. (вставити із ютубу схемо операцій)
Радикальна цистектомія (видалення сечового міхура)
Повне видалення сечового міхура з простатою та навколишніми лімфатичними вузлами є сьогодні “золотим” стандартом лікування інвазивного раку сечового міхура (РСМ).
Радикальна цистектомія залишається технічно складним методом оперативного лікування, що, окрім видалення сечового міхура, включає й етап відведення сечі – деривацію, яка в більшості випадків може призводити до тяжких ускладнень та зниження якості життя пацієнтів.
Лапароскопічні операції при раку сечового міхура:
Лапароскопічна радикальна цистектомія з формуванням нового сечового міхура з сегменту тонкого кишківника залишається сьогодні однією із найскладніших урологічних операцій, які ми виконуємо сумісно із доктором медичних наук, онкоурологом Олександром Стаховським.
https://www.youtube.com/watch?v=tbe5yihZuzw
В клініці Медгарден операції при пухлинах сечового міхура проводяться як відкритим методом, так і лапароскопічно
Унікальна операція: У Чернівцях хворому на рак пацієнту зробили новий сечовий міхур з його власного кишківника
Лікування складних випадків онкоурологічної патології є пріоритетом Обласного центру ендоскопічної урології, що функціонує на базі підрозділу урології ОКНП «Чернівецька обласна клінічна лікарня». Так, 3 лютого тут було успішно проведене складне оперативне втручання пацієнту з важкою онкологічною патологією.
Як розповідає лікар-хірург-уролог підрозділу урології, керівник Обласного центру ендоскопічної урології, професор Валерій Зайцев, в обласну лікарню звернувся молодий чоловік із занедбаним раком сечового міхура. Свого часу він вже був декілька разів прооперований з приводу даної онкопатології в іншому медичному закладі та пройшов курс променевої терапії. Однак хвороба інтенсивно прогресувала.


Медичними фахівцями було прийнято рішення щодо проведення складної реконструктивної операції. Для цього з Національного інституту раку був запрошений науковий співробітник відділення пластичної і реконструктивної онкоурології Олександр Стаховський. Разом із операційною бригадою Чернівецької обласної лікарні у складі: професора Валерія Зайцева, лікарів-хірургів-урологів Василя Липки, Мар’яна Гідека та анестезіолога Сергія Кушніра важкохворого успішно прооперували.
Оперативне втручання тривало понад п’ять годин. Пацієнту повністю видалили пухлину разом із ураженими органами – простатою та сечовим міхуром. Опісля із сегменту його власного кишківника створили новий сечовий міхур.
Наразі стан хворого стабільний. Він отримав реальні шанси на видужання та на продовження нормального життя.


Старший науковий співробітник відділення онкоурології Національного інституту раку м. Київ Олександр Стаховський приїхав до Чернівців, щоб поділитися досвідом та провести в одній із клінік унікальні та нетипові для Буковини операції з видалення у пацієнтки нирки малоінвазивним методом (лапароскопією), а також передміхурової залози у чоловіка з раком простати.
– Насправді це непрості оперативні втручання, вони потребують певної школи, певної кривої навчання, і для Чернівців лапароскопічна простатектомія – це точно нетипова операція. Та й відкриті операції з видалення простати також є доволі рідкісними для цього регіону, але виконуються. (Олександр Стаховський)


Чернівецький лікар-уролог Василь Липка асистував київському медику на обох операціях, адже такий досвід дуже важливий для подальшої роботи.
– Олександр Едуардович їздив стажуватися в Канаду, Францію, щоб виконувати власне такі операції. Ми маємо можливість використовувати тут сьогодні їхні навички та досвід. Це зручно як для спеціалістів, для цілої команди, яка працює в операційній (хірургів, анестезіологів, операційної медсестри), так і для пацієнтів, які не мають кудись їхати у такий складний час.


- Якщо при звичайних операційних втручаннях ми раніше відпускали пацієнта додому на 7, 10, 14 добу, то при такому методі операції середній ліжкодень складає 2-3 дні, або навіть в той самий день чи на наступний. - Віталій Максим’юк, професор хірургії, генеральний директор клініки.
– Мінімальний розтин тканин, мінімальні шрами на шкірі, естетичний момент так само важливий особливо для молодих жінок і чоловіків. Тому безумовно це перспективний метод. У розвинутих країнах відкритих операцій дуже мало – виконують або лапароскопічні, як тут, або роботизовані (з використанням операційних роботів). Хоча принцип операції той самий, питання в тому, яким чином досягнути тої мети – видалити ту тканину, ту пухлину. – Валерій Заєць, професор-уролог, голова Асоціації урологів Буковини. – Якщо ми говоримо про рак простати, єдиний реальний варіант позбутися його – це операція. Тому що інші варіанти, гормонотерапія, хіміотерапія, променева терапія, так вони допомогають, але лише до певної межі, і в 99% не забирає саму пухлину. Тому такого типу операції – це безумовно те, що потребують наші пацієнти.


Такі операції рятують життя людей. До прикладу в Україні щорічно виявляють близько 8 тис. пацієнтів з раком простати, з них 3-4 тис. призначають операцію.
– Кількість таких пацієнтів дуже велика. На жаль тенденція української медицини, не всі лікарі можуть робити такі операції – є певні альтернативні методи лікування, які найчастіше обирають такі лікарі. І багато пацієнтів обирають їхати закордон на оперативне лікування.


Уролог Липка Василь Тарасович
Вам потрібна кваліфікована допомога при урологічних захворюваннях у Чернівцях? Звертайтеся до лікаря уролога Василя Тарасовича Липки. Лікар проводить фахові консультації для дорослих та дітей з метою огляду та діагностики, амбулаторного та стаціонарного лікування для пацієнтів із скаргами на роботу зі сторони сечовидільної та сечостатевої системи. Пропонує тільки ефективне лікування для найшвидшого поліпшення вашого здоров`я.