Коралоподібний нефролітіаз -
це урологічна патологія, при якій у нирках утворюються великі сольові відкладення. Вони виникають у ниркових баліях, а в міру прогресування захворювання можуть проростати в чашечки та сечоводи, викликати ушкодження та деформацію нирки.
Причини коралоподібного нефролітіазу
Нирковокам’яну хворобу можуть викликати різні чинники. Ключовою причиною зчищається порушення обмінних процесів та зміна кислотності сечі, що також може бути пов’язане з ендокринними захворюваннями.
Коралоподібна нирковокам’яна хвороба також характеризується протеїнурією, тобто присутністю сечі білка. Своєрідним фундаментом для відкладення солей у нирках є саме білок.
До факторів ризику коралоподібного нефролітіазу відносять:
- інфекційні захворювання сечостатевої системи;
- тривалі порушення відтоку сечі;
- ендокринні патології;
- особливості харчування (надлишок солі, нестача рідини та вітаміну D у раціоні);
- малорухливий спосіб життя;
- інші фактори, включаючи аномалії будови нирок, остеопороз, пухлини в органах сечостатевої системи.
Симптоми коралоподібного нефролітіазу
Великі коралоподібні конкременти безпосередньо впливають на відтік сечі. І якщо розмір каменю завеликий вираженість симптомів збільшується. Якийсь час прояви хвороби можуть бути зовсім відсутніми, або людина не надає їм належної уваги — біль незначний, з’являється сонливість, слабкість.
Надалі ситуація лише погіршується. При коралоподібній нирковокам’яній хворобі пацієнт скаржиться на:
- сліди крові у сечі;
- зменшення кількості сечі;
- незначне підвищення температури тіла;
- головний біль, безсоння тощо.
При підвищенні внутрішньониркового тиску може бути сильний напад болю — коліка. До інших ускладнень належить:
- пошкодження тканин органу;
- хронічний пієлонефрит;
- уросепсис;
- загострення інших хронічних хвороб;
- розвиток ниркової недостатності.
Діагностика коралоподібного нефролітіазу
Запідозрити саме наявність коралоподібного каміння в нирках на підставі опитування та огляду пацієнта дуже проблематично. Тому уролог-хірург Василь Липка також призначає додаткові обстеження, а саме:
- аналізи сечі та крові;
- УЗД нирок та органів малого тазу;
- урографію з контрастом.
Така діагностика допомагає не тільки уточнити діагноз, а також підібрати саме ефективне лікування хвороби.
Великі коралоподібні камені видаляються виключно хірургічно. Сучасна урологія практикує різні види втручання. Уролог-хірург Василь Липка надає перевагу малоінвазивним, щадним операціям, у тому числі мініперкутанна нефролітотрипсія (mini-PCNL) - сучасний малоінвазивний метод лікування сечокам’яної хвороби, завдяки якому проводиться видалення каменів з нирок через невеликий прокол у районі попереку для доступу до нирки та коралоподібного каменю. Після введення спеціальних медичних інструментів в нефростомічний канал, відбувається його розширення. Під контролем рентгену відбувається подрібнення та видалення фрагментів каміння за допомогою спеціальних зондів. На кінцевому етапі встановлюється дренаж – нефростома.
Уролог Липка Василь Тарасович
Вам потрібна кваліфікована допомога при урологічних захворюваннях у Чернівцях? Звертайтеся до лікаря уролога Василя Тарасовича Липки. Лікар проводить фахові консультації для дорослих та дітей з метою огляду та діагностики, амбулаторного та стаціонарного лікування для пацієнтів із скаргами на роботу зі сторони сечовидільної та сечостатевої системи. Пропонує тільки ефективне лікування для найшвидшого поліпшення вашого здоров`я.