ПЕРШИЙ КОНГРЕС ЄАУ ВІДБУВСЯ В ПАДУЇ, ІТАЛІЯ 1972р.
ДО 1998 РОКУ ПРОВОДИВСЯ КОЖНІ ДВА РОКИ.
А З 1998 РОКУ ВІН СТАВ ЩОРІЧНИМ.

Витоки Європейської асоціації урології сягають корінням у ранні 1970-ті роки. Майже за п’ятдесят років ЄАУ значно розширилася як у членстві, так і в масштабах.

І ось у 2024 році ми маємо можливість відвідувати цей неймовірний захід. Комунікувати та обмінюватись досвідом з колегами з різних куточків світу.  Також, кожен уролог має змогу спробувати нові технологічні розробки, які є на порядку денному у світі та застосувати їх на практиці. Якщо ми ще 3 роки назад захоплювалися гнучкими уретерореноскопами за допомогою яких можна зробити ревізію всієї порожнистої системи нирок, завдяки гнучкому кінчику. То ,наразі, цю методику можна робити повністю дистанційно , за допомогою одного джойстика.

QUANTA SYSTEM презентує свою нову лазерну систему. На якій можливо виконувати має весь спектр ендоурологічних операцій. 

!

Загальною темою історичного конгресу є розвиток урології за останні 50 років за спеціалізаціями. Перш за все, цей конгрес висвітлює те, що сталося в урології за час існування EAU. По-друге, ілюструють, як багато змінилося в нашій сфері лише за 50 років. Дивовижно: якщо подивитися, як працювали урологи, то в діагностиці та лікуванні – зовсім по-іншому. Деякі елементи збереглися, але є багато нових модальностей або старіших модальностей, які були трансформовані

Хочеться розповісти про цікаву модифікацію, яку впровадила EAU. В кінці після всіх доповідей та операцій, можна було потрапити на *НІЧ ЖАХІВ *. 

ЩО ЦЕ ТАКЕ?

Цей захід спрямований на те, щоб показати усім лікарям, складні випадки та ускладнення після оперативних втручань у них траплялись. Як з таких ситуацій виходити та як вони діяли в тих, чи інших випадках. Неймовірно!

  • PSMA PET — найкращий доступний тест візуалізації. Існують проблеми, але їх можна вирішити за допомогою навчання та отримання додаткових даних», – заявив д-р Кен Херрманн (Німеччина) у своїй лекції «Переваги та підводні камені молекулярної візуалізації». Він розглядає наступні підводні камені: підвищена частота неспецифічного поглинання кісткою, відмінності між індикаторами в частоті хибнопозитивних уражень, поточні рекомендації щодо лікування базуються на звичайних результатах візуалізації та спроби перевести результати ПЕТ/КТ у клінічні результати.

    За словами доктора Херрманна, важливо впроваджувати PSMA PET у всіх майбутніх клінічних дослідженнях. Поточні випробування включають PRIMORDIUM і ARASTEP. Наступним кроком є ​​необхідність стандартизації для забезпечення довгострокового успіху PSMA PET, що є метою SPARC» (докладніше див. нижче).

    Доктор Браян Чапін (США) глибоко занурився в питання «Чи можуть біомаркери забезпечити додаткову цінність»? Він підкреслив, що скептичний оптимізм є доцільним до завершення активних випробувань, і наголосив на важливості визнати різницю між прогностичними та прогнозними біомаркерами.

    Доктор Чапін: «Проспективні випробування з цілим поколінням біобанків необхідні для перевірки поточних біомаркерів, тестування нових біомаркерів для стратифікації прогностичного ризику та проспективної оцінки прогностичних біомаркерів із визначеною терапевтичною користю».

  • Спільна сесія EAU-SIU, яку відвідали добре, запросила доповідачів і аудиторію заглянути вперед у наступні десять років і намалювати картину урології в 2034 році. Паризький місцевий професор Олів’є Траксер розповів про швидкий прогрес гнучкої уретероскопії лише в останні роки, а також можливість повністю уникнути будь-якої традиційної «різки для каменю».

    Трексер пояснив на уроці історії, що, хоча гнучка уретероскопія зараз є домінуючою технікою, «наразі PCNL все ще потрібна, без обговорення. Чи досягнемо ми майбутнього «тільки гнучкості» до 2034 року? Якщо метою є досягнення повного видалення каменю, у 2024 році все ще є деякі проблеми. Чотири, зокрема: залишкові фрагменти та проблеми із зором після пилу, підвищення температури при використанні дедалі потужніших лазерів та підвищення внутрішньониркового тиску як результат зрошення».

    Одним з очевидних рішень, яке стало широко обговорюваним у 2020-х роках, є застосування відсмоктування в поєднанні з уретероскопією, незалежно від того, чи це відсмоктування під камерою (DISS) або через аспіраційний канал доступу до сечоводу (SUAS). Трексер: «Ми досягаємо чудових лабораторних результатів, але нам важче відтворити їх на практиці. У EAU25 у нас буде багато нових даних».

    Подальші розмови під час цієї сесії стосувалися (майбутнього) розвитку робототехніки в поєднанні з ШІ, чи може штучний інтелект навіть зробити біопсію зайвою, потенціал амбулаторної хірургії ДГПЗ і розробку штучного сечового міхура.

  1. У своїй лекції «Важливість 3D-моделей для планування та навігації в хірургії нирок» д-р Даніеле Ампароре (ІТ) поділився оновленою інформацією про 3D-моделі, зокрема про переваги та поточні дослідження, а також про проблеми.

    За словами доктора Ампароре, віртуальні 3D-моделі розроблялися в поколіннях – I, II, III, а останнім часом – покоління IV, тобто 3DVM. Ця нова модель відтворює справжні текстури органу. Раціональним для цього є максимізація візуальної відповідності між віртуальним органом і реальним. Це на крок наближає досвід до цифрового двійника: автоматичний вибір інтраопераційних зображень для текстур за допомогою ШІ.

    Ці 3D-віртуальні моделі використовуються в таких галузях застосування, як хірургія планування (планування змішаної реальності, планування 3D PDF і планування метавсесвіту), а також у інтраопераційній навігації (3D-когнітивна хірургія та хірургія 3D-доповненої реальності).

    Доктор Ампароре посилався на кілька дослідницьких статей, у яких стверджується, що використання 3D-моделей покращує безпеку пацієнтів, оптимізує ефективність процедури та максимізує успіх хірургічного втручання:

    • «Міжнародне валідаційне дослідження ERUS» і «Тривимірне віртуальне зображення пухлин нирок: новий інструмент для підвищення точності результатів нефрометрії» продемонстрували меншу складність і вищу точність прогнозування загальних і основних ускладнень при використанні 3D-моделей порівняно з 2D- TC.
    • «Тривимірна модель із застосуванням мінімально інвазивної часткової нефректомії: систематичний огляд із мета-аналізом порівняльних досліджень» продемонструвала, що керівництво 3D-моделлю під час RAPN пропонувало ширше використання селективного затискання, вищу частоту чистої енуклеації та знижений ризик збирання сечі Порушення системи.