Хвороби
Конкременти (камені) сечового міхура —

прояв такої поширеної урологічної патології, як сечокам'яна хвороба. Вони можуть утворитися в самому сечовому міхурі або спуститися сюди з нирок. І саме нефролітіаз (тобто каміння в нирках) вважається найчастішою причиною конкрементів у нижніх сечовивідних шляхах.

Чому з'являються камені сечового міхура?

Утворення конкрементів у цьому органі найчастіше є наслідком порушення нормального відтоку сечі. Камені виникають через неповне спорожнення сечового міхура: сеча застоюється, а солі у її складі кристалізуються.

Також слід враховувати, що конкременти у сечовому міхурі найчастіше виявляються у чоловіків після 50 років. Тобто фактори ризику — чоловіча стать та літній вік. Крім цього, каменеутворення може бути спровоковане іншими патологіями, а саме:

  • доброякісна гіперплазія простати (аденома);
  • нефролітіаз (камені у нирках);
  • збої обмінних процесів (вроджені чи набуті);
  • каміння у нирках;
  • часті інфекції сечовивідних шляхів;
  • катетер сечового міхура.

Симптоматика каменів сечового міхура

Невеликі камені у сечовому міхурі часто не створюють жодних симптомів і про каміння в цьому органі пацієнт навіть не здогадується. Причому навіть за великих розмірів конкремента. У подібних ситуаціях їх можна діагностувати тільки випадково — у ході профілактичному УЗ дослідженні органів малого тазу.

Якщо каміння постійно контактують зі стінками сечового міхура, то, як правило, виникає подразнення його слизових оболонок і на цьому фоні з’являються скарги, а саме:

  • болючість у нижній частині живота, у зоні геніталій, у попереку;
  • прискорене сечовипускання;
  • домішки крові, піни у сечі;
  • переривчастість сечовипускання;
  • нетримання сечі;
  • інші прояви, характерні для таких запальних процесів, як цистит.

Больові відчуття через каміння сечового міхура бувають різними, але найчастіше біль локалізована внизу живота, носить гострий або тупий характер, посилюється при сечовипусканні або різких змінах положення тіла.

Як діагностувати сечокам'яну хворобу?

Для лікарів-урологів підтвердити діагноз «камені сечового міхура» зазвичай не складно. Наприклад, лікар Василь Липка у Чернівцях спочатку розмовляє з пацієнтом, а потім призначає лабораторні тести, інструментальні дослідження, які дозволять безпомилково визначити урологічну патологію, що є у конкретному випадку.

До основних методів діагностики належить:

● загальний аналіз сечі (ОАМ);
● біохімія крові;
● УЗД сечового міхура;
● урографію та КТ.

Лікування каміння сечового міхура в Чернівцях

Як лікувати сечокам’яну хворобу, уролог-хірург Василь Липка визначає за результатами діагностики. Дрібні камені часом виходять із сечового міхура самостійно при дотриманні дієти та призначеної лікарем консервативної медикаментозної терапії.

Великі камені за наявності скарг та/або ризик ускладнень необхідно видаляти хірургічно. А урологічний напрямок сьогодні пропонує одразу кілька ефективних методик. Так, уролог-хірург Василь Липка проводить такі види хірургічного втручання:

● контактна трансуретральна літотрипсія з використанням лазера;
● безконтактне (дистанційне) дроблення;
● інші види операцій, як малоінвазивних, і відкритих порожнинних (при розвитку ускладнень чи інших показаннях).

Якщо у вас виявлені каміння сечового міхура, звертайтеся до уролога Василя Липки у Чернівцях. Практикуючий лікар-хірург на підставі вичерпної діагностики запропонує ефективні варіанти лікування патології малотравматичними методами.
Уролог Липка Василь Тарасович

Вам потрібна кваліфікована допомога при урологічних захворюваннях у Чернівцях? Звертайтеся до лікаря уролога Василя Тарасовича Липки. Лікар проводить фахові консультації для дорослих та дітей з метою огляду та діагностики, амбулаторного та стаціонарного лікування для пацієнтів із скаргами на роботу зі сторони сечовидільної та сечостатевої системи. Пропонує тільки ефективне лікування для найшвидшого поліпшення вашого здоров`я.

5,0
5,0 з 5 зірок (на основі 19 відгуків)
Відмінно100%
Дуже добре0%
Середнє0%
Погано0%
Жахливо0%