- dean
- 0 Коментарів
Метою фізіотерапевтичного лікування є мінімізація тимчасових функціональних порушень та повернення до нормального способу життя. Для утримання сечі та контрольованого сечовипускання ми розкажемо Вам про вправи для мязів тазового дна або сфінктера сечовипускного каналу.
Ці вправи можна виконувати в положенні «лежачи» та «сидячи». Важливо щоб Ви навчились концентруватись, тобто навчились відчувати напруження. Дана гімнастика виконується 2-3 рази на день. Вправи не повинні викликати больові відчуття, Ви не повинні відчувати «м’язовий біль».
Відчуття 1
– Покладіть пальці на отвір прямої кишки, закрийте задній прохід, не прикладаючи великих зусиль. Натужте м’язи на короткий проміжок часу, потім розслабтесь.
– Покладіть пальці на головку статевого члена, представте, що Ви утримуєте сечу (м’язи затуляють сечовипускний канал, Ви можете відчути деякий рух наверх). Напружте м’язи на короткий період часу, потім розслабте (м’язи розслабляються, сечовипускний канал відкривається, Ви можете відчути деякий рух вниз).
Відчуття 2
Уявіть, що сечовий міхур – це повітряна куля, наповнена наполовину. Сечовипускання здійснюється крапля за краплею.
Спробуйте наступну краплю затримати, застосувавши невелике зусилля, а потім знову відпустіть.
Ви побачите як з’являється наступна крапля, як виходить зупинити і знову відпустити її.
Спробуйте сконцентруватись на цій картині і відчути деякий рух (при затримці каплі Ви перекриваєте м’язами сечовипускний канал і можете відчути деякий рух наверх. Коли капля більше не втримується, м’язи розслабляються і Ви можете відчути деякий рух вниз).
Вправа 1
Закрийте сечовипускний канал, не прикладаючи великих зусиль протягом 1 секунди, продовжуйте спокійне дихання (не затримуйте дихання), потім розслабте м’язи і зробіть паузу на 1 секунду. Повторіть вправу 10 разів
Вправа 2
Закрийте сечовипускний канал (без больових відчуттів), не прикладаючи великих зусиль протягом 5 секунд. Потім розслабте м’язи та зробіть паузу на 10 секунд. Повторіть вправу 10 разів
Ви робите все правильно, якщо:
Ви відчуваєте напруження в статевому члені чи яєчках
Сідниці, живіт та ноги не напружені
Ви продовжуєте дихати спокійно.
Поради
- Має зміст в перші тижні здійснювати сечовипускання в положенні «сидячи», це зробить цей процес більш зручним.
- Приймайте протягом всього дня достатню кількість рідини (приблизно 2 літри води). Готуючись до сну, пийте менше рідини або взагалі не пийте, повністю спорожніть сечовий міхур.
- Не піднімайте і не носіть важкі предмети протягом перших тижнів після операції і тренуйте м’язи живота. Повернутися до їзди велосипеді рекомендується не раніше ніж через 3 місяці після виписки із клініки.
www.prostata.kiev.ua
НОТАТКИ ДЛЯ ПАЦІЄНТІВ ПІСЛЯ «РАДИКАЛЬНОЇ ПРОСТАТЕКТОМІЇ»
Нагадуємо Вам про те, що Ваша передміхурова залоза або простата була видалена хірургічно. В даному пам’ятному листі подається важлива для Вас інформація. Звичайно, це інформація не замінить розмову з Вашим лікарем.
З якими наслідками хвороби та терапії ви можете зіткнутись?
Після видалення катетеру з сечового міхура може з’явитись проблема мимовільного виділення сечі (нетримання сечі) на деякий період. Це не є приводом для неспокою і є абсолютно нормальним на початковому періоді. Щоб швидко прийти до нормального стану стримання, необхідно щоденно робити гімнастику дна тазу (дивись на звороті). В якості додатку в окремих випадках можна використовувати електростимуляцію.
Як правило заживлення рани відбувається доволі швидко. Тільки в окремих випадках потрібне накладення вторинних швів.
В залежності від розповсюдження пухлини (Т-стадія) та травми під час операції можлива втрата еректильної здатності. У випадку, коли була проведена нерво-зберігаюча операція, відновлення здатності до ерекції може зайняти більш довший період. Щоб надовго зберегти функцію печеристого тіла, необхідно як можна раніше, майже в день зняття постійного катетера приступити до допоміжної процедури, тривалість якої складає 2-3 місяці. Це – щоденний прийом Sildenafil 25мг або Tadanafil 10мг х 1раз в 3 дні. Для успішних статевих відносин потрібне тимчасовий прийом великих доз. При відсутності ерекції можуть допомогти ін’єкції в печеристі тіла (каверджект) або інші міри (наприклад, вакуум-насос). Однак слід попередньо порадитись з лікарем.
Що робити після виписки?
Спочатку слід стати на облік у онколога за місцем проживання. В подальшому лікар-хірург, що Вас оперував буде завжди контролювати результати вашого лікування і очікує на ваші контрольні візити з аналізами крові на ПСА. Мета контрлних обстежень – раннє виявлення та усунення наслідків операції, можлива діагностика росту нової пухлини (рецидив). Принципово ми рекомендуємо проведення заключного відновлювального лікування, яке можна організувати прямо вдома. Таке лікування служить допоміжним засобом для усунення фізичних, психологічних та соціальних аспектів хвороби.
Щоб уникнути ускладнень, не підіймайте протягом 3 місяців після операції важких предметів (більше 10кг). Починаючи з третього тижня неділі, можна приступати до легкої гімнастики – невеликі прогулянки та плавання. Через 8 тижнів можна приступити до пробіжок, а через 3 місяці можна їздити на велосипеді.
Загальні рекомендації
Дослідження, що проводились, виявили, що допомогу може надати також відповідна дієта.
В основному перевагу слід надавати багатій на клітковину їжі з великим вмістом зернових виробів, овочів та фруктів, в загальному, має зміст дотримуватись типової середземноморської кухні.
– вибирайте в основному продукти рослинного походження: вживайте щоденно велику кількість овочів і фруктів (перш за все – помідор), зернові вироби (хлібобулочні вироби з пшениці, вівса, рису, бобових) – щоденно
– зменште кількість страв з великим вмістом жиру (перш за все – тваринного жиру): віддайте перевагу продуктам з низьким вмістом жиру. Зменште споживання м’яса (перш за все жирні сорти м’яса та червоного м’яса). По можливості вживайте рослинні жири/масла.
– ведіть активний спосіб життя. Зверніть увагу на свою вагу.
– зменште вживання алкогольних напоїв.
Добра новина: наполегливо рекомендуємо Вам червоне вино, – Вашій ситуації воно може допомогти.
Якщо після виписки у Вас піднялась температура, з’явилась біль, кровотеча, проінформуйте свого лікаря або зверніться на консультацію.