Фімоз

– це патологічне звуження крайньої плоті, що перешкоджає вільному виходу головки статевого члена.Часто це вроджене явище, яке виникло через низьку кількість еластичних клітин, що беруть участь у формуванні структури крайньої плоті.

Фізіологічний фімоз

Фізіологічний вид фімозу, що переважає в ранньому віці, безпосередньо пов’язаний з фізіологічними особливостями будови статевого члена. Від народження крайня плоть зрощена з головкою репродуктивного органу своєрідними спайками – синехія. Це виключає вільне виведення головки та є природним захисним механізмом, що запобігає потраплянню інфекцій під крайню плоть.

Зазвичай до 5-6 років, з ростом статевого члена, головка розсовує крайню плоть і відбувається плавний природний поділ головки та крайньої плоті. Залежно від фізіологічних особливостей організму цей процес може затягнутися до періоду статевого дозрівання (якщо крайня плоть недостатньо еластична). Еластичності крайньої плоті додають статеві гормони.

Фізіологічний фімоз має бути діагностований дитячим урологом. У разі якщо головка статевого члена не відокремилась від крайньої плоті до 6-8 років – огляд та консультація дитячого уролога є обов’язковою.

Види і симптоми фімозу

Фімоз у дорослих має чотири ступені:

  1. Фімоз першого ступеня – скрутне оголення головки в ерегованому стані;
  2. Фімоз другого ступеня – головка пеніса оголюється тільки в спокійному стані, під час ерекції вивільнення головки супроводжується болями або взагалі неможливе;
  3. Фімоз третього ступеня – голівка не оголюється ні в стані спокою, ні в ерегованому стані, немає проблем із сечовипусканням;
  4. Фімоз четвертого ступеня – голівка не оголюється, сечовипускання часто супроводжується болями, спостерігаються набряки крайньої плоті, можливе запалення.

 

Причини фімозу:

Фімоз, як вроджений, так і набутий викликаний недостатньою еластичністю крайньої плоті. Причин цьому може бути декілька:

1. Генетична схильність. Організм, в результаті деяких своїх особливостей, не виробляє достатню кількість еластичних компонентів. Дана патологія може передаватися у спадок.

2. Інфекційно запальні захворювання, наприклад, баланіт, баланопостит, парафимоз і ін. Деякі захворювання призводять до потовщення крайньої плоті.

3. Травми та мікротравми статевого члена. Травмування призводить до утворення рубців, які знижують еластичність тканин. Мікротравми можуть бути викликані також в результаті спроб самостійно позбавитися від фізіологічного фімозу.

4. Гормональна перебудова організму в юнацькому віці, в деяких випадках призводить до занадто швидкого зростання статевого органу.

Уролог Липка Василь Тарасович

Вам потрібна кваліфікована допомога при урологічних захворюваннях у Чернівцях? Звертайтеся до лікаря уролога Василя Тарасовича Липки. Лікар проводить фахові консультації для дорослих та дітей з метою огляду та діагностики, амбулаторного та стаціонарного лікування для пацієнтів із скаргами на роботу зі сторони сечовидільної та сечостатевої системи. Пропонує тільки ефективне лікування для найшвидшого поліпшення вашого здоров`я.

5,0
5,0 з 5 зірок (на основі 19 відгуків)
Відмінно100%
Дуже добре0%
Середнє0%
Погано0%
Жахливо0%