- uadmin
- 0 Коментарів
25 листопада виповнилося 211 років від дня народження видатної людини, фахівця-новатора – Миколи Пирогова. Цей геніальний вчений вніс величезний внесок у розвиток медицини.
Пирогов створив атлас топографічної анатомії людини, заснував військово-польову хірургію, започаткував використання анестезії, щоб вгамувати біль багатьох пацієнтів під час операцій. Його відкриття здійснили великий прорив в медицині.
Хто такий Микола Пирогов, знають і діти, і дорослі. Щороку музей-садиба Пирогова, який розташований у Вінниці, приймає тисячі відвідувачів. Цікаво, що музей-садиба створений у хаті самого вченого, кредит за яку він виплачував протягом 9-х років. Усім цікаво подивитися, у якому будинку жив видатний лікар, у якому кабінеті працював, яку аптеку мав і де лікував пацієнтів. Але що більше вражає відвідувачів – можливість побачити на власні очі Миколу Пирогова. Його забальзамоване тіло спочиває уже багато років у склепі церкви неподалік музею-садиби.
Вважає, що кожен українець повинен, хочаб раз у житті побували у цьому місці.
Воно варте уваги…. адже
● Микола Іванович встиг побувати на 4 війнах, щоразу вирушаючи на них добровільно. Робив він це для того, щоб самостійно перевіряти на поранених солдатів свої удосконалені методи лікування.
● У ті часи знеболювального не було. Можна тільки уявити, як швидко треба було робити операцію, аби пацієнт не помер від больового шоку. Микола Пирогов камінці із сечового міхура видаляв всього за півтори хвилини.
● Для вивчення людського тіла, Пирогов розробив метод «крижаної скульптури». Щоб вивчити орган, який його цікавить або систему він заморожував труп, а потім, поступово добираючись до необхідного органу, міг вивчити його в повній мірі. Саме з допомогою такого методу він створив свій докладний атлас «Топографічна анатомія, ілюстрована розпилами через заморожені людські трупи».
● Микола Пирогов винайшов гіпсову пов’язку, приділяв увагу стерилізації інструментів
● У 1847 році Микола Пирогов став першим у світі хірургом, хто застосував ефірний наркоз під час операції. Перед тим, як давати його пацієнтам, він випробував його дію на собі, не бажаючи ризикувати чужим життям.
Враження досі переповнюють.
Людина епоха, людина легенда….